
| Parameter | Value |
|---|---|
| RAM Size | 512 B |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Memory Size | 4 kb |
| Number of I/Os | 6 |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | S08 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Memory Type | Flash |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 20 MHz |
Stock: 1504
Distributors
pcbx
Unit Price$1.54571
Ext.Price$1.54571
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.54571 | $1.54571 |
| 10 | $0.99514 | $9.95140 |
| 25 | $0.88827 | $22.20675 |
| 50 | $0.81002 | $40.50100 |
| 100 | $0.73866 | $73.86600 |
| 300 | $0.67139 | $201.41700 |
| 500 | $0.61024 | $305.12000 |
| 1000 | $0.55466 | $554.66000 |
| 3000 | $0.50414 | $1512.42000 |
| 5000 | $0.45824 | $2291.20000 |
